Nová web stránka funkčná

Po dlhšom čase sa konečne podarilo pripraviť novú web stránku spolku. Záujemcovia ju nájdu na adrese www.sppt.sk

 
Príďte sa zabaviť

PozvánkaKultúrne a spoločenské stredisko v Turzovke pozýva milovníkov dobrej zábavy na komediálne predstavenie Manželství v kostce, ktoré sa uskutoční v nedeľu 9. 12. o 19.00 v Kultúrnom dome R. Jašíka. Vstupné je 15 eur. V predstavení účinkujú vynikajúci herci Oldřich Navrátil a Zuzana Kronerová, ktorá má veľmi blízky vzťah ku Kysuciam. Príďte sa odreagovať a zabaviť.                                                            Stručne z obsahu: Zábavná komédia o večnom súboji mužov a žien! Zrážka dvoch pohlaví sa týka všetkých a opakuje sa stále znova a znova. No v prípade Emila (Oldřich Navrátil) a Marcely (Zuzana Kronerová) ide o extrémnejší stret. Predstavenie v réžii Luboša Baláka je skvelou príležitosťou pre komediálny talent oboch výborných hercov. Obaja hrajú dvadsaťročných na brehu Berounky, ale aj stodvadsaťročných na lavičke v Beskydách. Príďte sa pozrieť ako prebiehal ich vzťah a pravdepodobne v ňom objavíte aj vlastné zážitky a skúsenosti – či už tie vtipné, alebo aj tie temné.

 
VYŠLO POSLEDNÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“
VYŠLO POSLEDNÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE SPT INFORMUJEV stredu 5. septembra 2018 vyšlo septembrové číslo (číslo 9) pravidelnej prílohy nezávislého týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“. Od roku 1999, kedy bolo vydané po prvýkrát, je v poradí 234. a zároveň posledným vydaním tohto, verejnosťou oceňovaného zaujímavého čítania a zdroja informácií o dianí v Spolku a v meste Turzovka. Prináša správu o generačnej výmene vo vedení Spolku, ktorá sa udiala na VČS 18.8.2018 spolu s hlavnými úlohami Spolku do roku 2022, prijatým uznesením a fotografiami Ivana Gajdičiara ml., ktorými sa vraciame k 6. Svetovému stretnutiu Turzovčanov.
Ďalšie informácie...
 
SPOLOK MÁ NOVÉHO PREZIDENTA
Novým prezidentom Spolku sa stal historik Mgr. Drahomír Velička, PhD.Výročná členská schôdza Spolku priateľov Turzovky na svojom zasadaní v sobotu 18.8.2018 zvolila na nové funkčné obdobie 2018 – 2022 nového prezidenta Spolku, nový Výkonný výbor a novú Revíznu komisiu. Novým prezidentom Spolku sa stal historik Mgr. Drahomír Velička, PhD., odstupujúci prezident Ivan Gajdičiar st. bol najvyšším orgánom Spolku ustanovený doživotným čestným prezidentom. O zložení nového Výkonného výboru a Revíznej komisie, nových hlavných úlohách Spolku a prijatom uznesení budeme informovať priebežne tak, ako budeme meniť a dopĺňať naše webové stránky počas ich plánovanej rekonštrukcie a zavádzania cudzojazyčnej verzie.
Fotoreportáž Ivana Gajdičiara ml. z výročného zasadania si pozrite v našej FOTOGALÉRII.
 
VYŠLO ÚVODNÉ ČÍSLO ČASOPISU „HORNÉ KYSUCE“

vyšlo úvodné číslo nového  vlastivedného časopisu Horné Kysuce, ktorý bude vydávať Mestské múzeum Karola Točíka v TurzovkeV stredu 15. augusta 2018 vyšlo úvodné číslo nového vlastivedného časopisu Horné Kysuce, ktorý bude vydávať Mestské múzeum Karola Točíka v Turzovke. Časopis obsahuje 5 príspevkov z humanitných (o udelení štatútu mesta, o čipkárskej dielni v Turzovke a i.) a prírodných vied, materiálovú štúdium (zoznam padlých a obetí z Turzovky a okolia počas druhej svetovej vojny), kalendárium a pozvánky na aktuálne výstavy. Vyšiel v náklade 150 ks. Je plnofarebný vo formáte A4, má rozsah 42 strán.
Záujemcovia si ho môžu od 19.8.2018 zakúpiť v Medzinárodnom informačnom centre Turzovka (v budove Domu kultúry RJ). Cena časopisu je 2,50 euro.

 
MAJSTER ANTON KADURA DOKONČIL SVOJE DIELO
MAJSTER ANTON KADURA DOKONČIL SVOJE DIELOInformovali sme Vás, že pre nemoc nemohol rezbár Anton Kadura odovzdať svoje dielo na záver XIII. rezbárskeho plenéra DREVENÉ TAJOMSTVÁ a že ho dokončí neskôr. V týchto dňoch je dielo PANNA MÁRIA VÍTAJÚCA PÚTNIKOV už hotové, konzervuje sa a pripravuje na inštaláciu. Už sme oznámili, že bude umiestnené v Turzovke na Vyšnom Konci, na parkovisku, ktoré je nástupiskom pútnikov na Horu Živčáková. V týchto dňoch pripravuje Mestský podnik služieb Turzovka pre sochu podstavec a prekrytie sochy ako ochranu pred dažďom a snehom.
Inštalácia tejto drevenej plastiky, ktorú dnes po prvýkrát predstavujeme verejnosti bude spojená s malou slávnosťou, ktorej termín včas oznámime.
 
VYŠLO AUGUSTOVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“
Generačná výmena vo vedení SpolkuV stredu 15. augusta 2018 vyšlo augustové číslo (číslo 8) pravidelnej prílohy nezávislého týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“. Vítame v ňom rodákov – účastníkov 6. Svetového stretnutia Turzovčanov a ich potomkov. V rubrike PRIPOMÍNAME SI prinášame informácie o dianí v Turzovke pred 50 rokmi, v čase vstupu okupačných vojsk na naše územie. Informujeme o konaní výročnej schôdze a pripravovanej generačnej výmene vo vedení Spolku. Pozývame verejnosť na promenádny koncert dychovej hudby MISTŘÍŇANKA a blahoželáme členom Spolku k ich životným jubileám.
Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď si na tejto stránke kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.
 
ROKOVAL VÝKONNÝ VÝBOR SPOLKU
medailajurajaturza-reverzmV stredu 8. augusta 2018 zasadol naposledy v tomto volebnom období Výkonný výbor Spolku (jeho mandát skončí 18.8.2018). Prerokoval prípravy a materiály na VČS – program, predkladané správy a organizačné zabezpečenie všetkých akcií a podujatí v rámci 6. SST. Prerokoval aj návrhy na funkciu nového prezidenta Spolku a členov nového výkonného výboru a našiel vzácnu zhodu. Výročnej schôdzi predloží návrh na zvolenie spoločného kandidáta, ktorý je zárukou ľudských, morálnych a odborných kvalít a garanciou kontinuity úspešnej činnosti a smerovania Spolku. Prijatím tohto návrhu, spolu so spoločnými kandidátmi členov výkonného výboru je definitívne zažehnaná hrozba možného rozpustenia tohto občianskeho združenia. Ak si VČS osvojí návrhy VV a svojou voľbou im prejaví dôveru, bude Spolok pokračovať v ďalšom, štvorročnom funkčnom období do roku 2022, ktorý bude rokom 7. Svetového stretnutia Turzovčanov.
 
ORIGINÁLNA CENA ZA ORIGINÁLNU MYŠLIENKU
ORIGINÁLNA CENA ZA ORIGINÁLNU MYŠLIENKUV sobotu 14.7.2018 sa v rámci Turzovského leta 2018 konala "Súťaž o najlepší guľáš", ktorej účastníkom bolo aj naše súťažné družstvo. V tomto roku medzi 13 súťažnými družstvami síce nedosiahlo na najvyššiu priečku, ale organizátori ich odmenili Cenou za najoriginálnejší stánok. Naši "guľášnici nastúpili v tričkách, propagujúcich tohtoročné 6. Svetové stretnutie Turzovčanov, v klobúkoch s modrou stuhou a odznakmi - logom 6. SST. Dobrú náladu medzi súťažiacimi nepokazili ani opakujúce sa búrky, ktoré svojou intenzitou takmer rozmetali súťažné priestory...
Ďakujeme našim za vzornú reprezentáciu Spolku a všetkým členom, ktorí ich svojou účasťou podporili.
Fotoreportáž Ivana Gajdičiara ml. z tohto podujatia nájdete v našej FOTOGALÉRII.
 
POZVÁNKA PRE VŠETKÝCH ČLENOV SPOLKU
POZVÁNKA PRE VŠETKÝCH ČLENOV SPOLKUPozývame všetkých členov Spolku na tradičnú SÚŤAŽ VO VARENÍ GUĽÁŠA, ktorá bude v Turzovke v Areáli športu a oddychu v Závodí v sobotu 14. júla 2018 o 12.00 hod. Súťažné družstvo Spolku sa aj v tomto roku chystá opäť zabojovať o popredné umiestnenie. Príďte ich povzbudiť v spolkových tričkách s plagátom 6. SST, príďte vyzbrojení dobrou náladou a odhodlaním stráviť príjemné chvíle s priateľmi a známymi.
Pripravili sme pre vás tradičné špeciality a bohaté občerstvenie. Nájdete nás v súťažnom stánku so vztýčenou spolkovou vlajkou.
 
« ZačiatokPredch12345678910ĎalejKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL