VYŠLO JANUÁROVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“
PRIPOMÍNAME SI 50. výročie povýšenia Turzovky na mestoV stredu 17. januára 2018 vyšlo januárové číslo (číslo 1) pravidelnej prílohy týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“. Hodnotíme v ňom uplynulý rok 2017 a prinášame obsiahle KALENDÁRIUM 2018. V rubrike PRIPOMÍNAME SI je spomienka na 50. výročie povýšenia Turzovky na mesto a pripomienka okrúhlych výročí známych osobností – maliara, sochára a staviteľa Jozefa Božetecha Klemensa, vedca Ing. Vladimíra Kováčika, DrSc. a športovcov Jozefa Beleša – boxera a Dominika Greguša – zápasníka. Gratulujeme tiež šiestim členom Spolku k ich životným jubileám.
Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď na tejto stránke kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.
 
KYSUCE na starých pohľadniciach
KYSUCE na starých pohľadniciachV predvianočnom období vyšla v reprezentatívnej úprave vlastným nákladom zberateľov Antona Laša a Karola Masnicu zaujímavá kniha PROTI PRÚDU – KYSUCE NA STARÝCH POHĽADNICIACH. Na jej textovej časti sa autorsky podieľali dvaja členovia nášho Spolku, Ivan Gajdičiar st. a Mgr. Drahomír Velička, PhD. Texty sú v trojjazyčnej úprave – v slovenčine, poľštine a angličtine. Nájdete tu staré pohľadnice miest a obcí od miesta, kde sa rieka Kysuca vlieva do Váhu, až po jej prameň. Pravda, nie všetky, iba tie, ktorých podoba sa na starých pohľadniciach zachovala.
Publikáciu si môžete za cenu 16 euro zakúpiť v obci Podvysoká, v sídle občianskeho združenia BIMAČEK, alebo si ju objednať cez sociálnu sieť, kde je uvedená e-mailová adresa: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . a telefónne číslo jedného z vydavateľov. O ďalších predajných miestach budeme našich návštevníkov priebežne informovať. ISBN 978-80-972177-3-0.
 
POLNOČNÁ SV. OMŠA V TURZOVKE 2017
POLNOČNÁ SV. OMŠA V TURZOVKE 2017Už od 23.00 hod. sa Turzovkou rozliehalo trúbenie pastierov ohlasujúce blížiacu sa polnoc. Trúbenie, ktoré je v Turzovke už tradíciou sa neskôr zlialo so zvukom kostolných zvonov pozývajúcich na polnočnú svätú omšu. Tento dávny zvyk obnovil a udržiava v Turzovke náš Spolok a stáva sa pre miestnych neodmysliteľnou súčasťou Vianoc.
Vo FOTOGALÉRII si môžete pozrieť fotoreportáž Ivana Gajdičiara ml., ktorá je súčasne aj dokumentáciou bohatej vianočnej výzdoby, ktorou samospráva v tomto roku milo prekvapila svojich spoluobčanov.
 
KERMAŠ SA VYDARIL
KERMAŠ SA VYDARILTurzovský kermaš, konaný 15. a 16. decembra 2017 sa skutočne vydaril.
Veľké množstvo jeho návštevníkov sa mohlo dosýta preberať vo veľkej ponuke predajného tovaru, jedla a občerstvenia, ale aj v ponuke kultúrneho programu. Svojim dielom prispelo aj vyhovujúce počasie a najmä nová vianočná výzdoba ulíc mesta, ktorá je skutočne výnimočná.
Pozrite si malú fotoreportáž Laury Gajdičiarovej v našej FOTOGALÉRII.
 
Vianočný vinš
Vianočný vinš
Všetkým členom, sympatizantom, sponzorom a návštevníkom
našich stránok ďakujeme za pomoc a spoluprácu v tomto roku.

Želáme šťastné, veselé a pokojné Vianoce a úspešné vykročenie do roku 2018.

 
VYŠLO DECEMBROVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“
VYŠLO DECEMBROVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE SPT INFORMUJEV stredu 13. decembra 2017 vyšlo decembrové číslo (číslo 12) pravidelnej prílohy týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“. Predstavuje plagát ak. mal. Ondreja Zimku k 6. SVETOVÉMU STRETNUTIU TURZOVČANOV, ktoré bude na budúci rok v dňoch 17. až 19. augusta, a pozvanie na TURZOVSKÝ KERMAŠ, ktorý bude usporiadaný na pešej zóne v Turzovke v dňoch 15. a 16. decembra 2017. Oznamuje potencionálnym darcom 2% podielu zaplatených daní, že Spolok je aj pre rok 2018 zaregistrovaný v Centrálnom notárskom registri jeho prijímateľov. Pripomína výročia významných rodákov a osobností Turzovky – ALEXANDRA PRITZA, VIEROSLAVY PLECITEJ, Ing. FRANTIŠKA KRIŠTIAKA, CSc. A JUDr. RUDOLFA E. ZIGMUNDA. Prináša tiež tradičný vianočný vinš všetkým členom, sympatizantom, sponzorom a čitateľom a gratuluje členom Spolku k ich životným jubileám.
Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď si na tejto stránke kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.
 
POZVANIE NA TURZOVSKÝ KERMAŠ 2017
POZVANIE NA TURZOVSKÝ KERMAŠ 2017
 
P O Z V Á N K Y
Pozvánka - Jašíkove dni Pozvánka - 3 x 2 Pozvánka - Stroj času
 
VYŠLO NOVEMBROVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“

Článok UVÁDZALI BOOK A SADILI BUK popisuje slávnosť uvedenia vedeckej publikácie DEJINY OSÍDLENIA KYSÚCV stredu 15. novembra 2017 vyšlo novembrové číslo (číslo 11) pravidelnej prílohy nezávislého týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“.
Článok ZAUJÍMAVÉ SVEDECTVO, ktorý prináša obsah jedného súkromného súpisu vojnových škôd je zároveň výzvou k verejnosti na darovanie ďalších dokumentov z rodinných archívov Mestskému múzeu Karola Točíka. Článok UVÁDZALI BOOK A SADILI BUK popisuje slávnosť uvedenia vedeckej publikácie nášho člena, historika Mgr. Drahomíra Veličku, PhD.,DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC a uvádza informáciu, kde ju záujemcovia môžu získať. V rubrike PRIPOMÍNAME SI uvádzame výročia významných rodákov a v rubrike BLAHOŽELÁME gratulujeme nášmu spolupracovníkovi Mgr. Ivanovi Mahríkovi a šiestim členom Spolku k okrúhlym životným jubileám, ktoré oslávia v novembri 2017.

Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď si na tejto strane kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.

 
SLÁVNOSTNÉ UVEDENIE PUBLIKÁCIE "DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC"
slávnostné uvedenie publikácie DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC autora Mgr. Drahomíra Veličku, PhD.Vo štvrtok 19. októbra 2017 sa vo výstavných priestoroch KDRJ v Turzovke konalo slávnostné uvedenie publikácie DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC autora Mgr. Drahomíra Veličku, PhD., ktorú vydalo Združenie Terra Kisucensis.
Slávnosť moderoval prezident SPT Ivan Gajdičiar st., hudobne ju sprevádzal gitarista Ondrej Veselý. Prítomným sa prihovoril autor publikácie, primátor mesta Turzovka JUDr. Ľubomír Golis a prof. Richard Marsina, ktorý sa stal krstným otcom nového vedeckého diela. Účastníci slávnosti spoločne pripravili na zasadenie mladý buk tým, že ho zasypali zeminou nazbieranou v 47 kysuckých obciach a prof. Marsina ho zalial vodou z Kysuce, načretej na sútoku Kysuce a Predmieranky. V najbližších dňoch bude buk vysadený v mestskej časti Predmier, v najstaršej písomnej doloženej časti dnešného mesta Turzovka.
Fotoreportáž Laury Gajdičiarovej z tejto vydarenej slávnosti si môžete pozrieť, keď si na tejto strane kliknete na "ďalšie informácie".
Ďalšie informácie...
 
« ZačiatokPredch12345678910ĎalejKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL