ODIŠIEL Z NAŠICH RADOV
V utorok 18. júla 2017 zomrel v Havířove vo veku 89 rokov člen nášho Spolku Ing. JOZEF CHROMÍK V utorok 18. júla 2017 zomrel v Havířove vo veku 89 rokov člen nášho Spolku
Ing. JOZEF CHROMÍK

Do Spolku vstúpil ako prvý bezprostredne po jeho založení v roku 1999 a po celú dobu bol jeho aktívnym a platným členom. Pomáhal najmä pri zhromažďovaní fotodokumentácie a archívnych dokumentov pre publikačnú činnosť Spolku. Jeho odchodom strácame dobrého priateľa, vždy ochotného pomôcť a podporiť dobrú vec. Bude nám chýbať najmä jeho angažovanosť pri propagácii Spolku a jeho pravidelná účasť na všetkých nami organizovaných podujatiach. Celej jeho rodine a všetkým pozostalým vyslovujeme úprimnú sústrasť.
ČESŤ JEHO PAMIATKE.
 
STRETNÚ SA PO 55. ROKOCH
Tablo abiturientov SVŠ v Turzovke z roku 1962V sobotu 29. júla 2017 sa v Turzovke stretnú bývalí absolventi SVŠ Turzovka z maturitného ročníka 1962.
Z pôvodných 32 absolventov žije 20, účasť prisľúbili 15, z toho sú 4 členovia Spolku. Čaká na nich bohatý spoločenský program, prehliadka miestneho gymnázia, prijatie primátorom mesta a zápis do Pamätnej knihy, prehliadka expozície Mestského múzea Karola Točíka, či účasť na prehliadke historických vozidiel 20. ročníka Beskyd rallye. Svoje služby im ponúknu turzovské reštaurácie VICTORIA a ARTEMIS. Veríme, že si zo stretnutia odnesú bohaté zážitky a pekné spomienky na mesto, kde pred 55. rokmi zložili skúšku dospelosti.
 
NAŠE SÚŤAŽNÉ DRUŽSTVO ZÍSKALO PRESTÍŽNU CENU
organizátori udelili nášmu súťažnému družstvu Cenu ZA PRÍNOS PRE KYSUCKÚ GASTRONÓMIUMesto Turzovka, KaSS Turzovka, Reštaurácia ARTEMIS a spoločnosť REKO Praha, a.s udelilo na XII. ročníku súťaže O NAJLEPŠÍ GUĽÁŠ, konanom v sobotu 15.7.2017 nášmu súťažnému družstvu Cenu ZA PRÍNOS PRE KYSUCKÚ GASTRONÓMIU.
Nie je to síce víťazstvo ako vlani, ale naši neklamali a ich guľáš opäť patril medzi najlepšie. Vďaka patrí všetkým členom súťažného družstva, ale aj tým členom Spolku, ktorí ich prišli povzbudiť a za odmenu ochutnali nimi pripravenú dobrotu. O tradične dobrej nálade a skvelej atmosfére súťaže svedčia fotografie Ivana Gajdičiara ml., ktoré sme umiestnili do našej FOTOGALÉRIE.
 
POZVÁNKA PRE VŠETKÝCH ČLENOV SPOLKU
Pozývame všetkých členov Spolku do športového areálu v Závodí na sobotňajšie popoludnie nielen ochutnať túto tradičnú dobrotuV sobotu 15. júla 2017 sa v Turzovke - Závodí uskutoční tradičná súťaž vo varení guľášu. Už viac rokov za sebou sa jej zúčastňuje aj súťažné družstvo nášho Spolku, ktoré tu už dosiahlo celý rad úspešných umiestnení, vrátane vlaňajšieho víťazstva. Okrem iného, naši súťažiaci prekvapujú verejnosť aj svojimi štýlovými kostýmami, ktoré každý rok menia a prekvapiť chcú aj v tomto roku...
Pozývame všetkých členov Spolku do športového areálu v Závodí
na sobotňajšie popoludnie nielen ochutnať túto tradičnú dobrotu, ale aby sa prišli aj zabaviť a pookriať v kruhu svojich priateľov a známych. Nad našim stánkom bude aj teraz viať spolková vlajka a veríme, že sa pod ňou v tomto roku zhromaždí rekordný počet členov.
Tešíme sa na Vás...
 
SKONČIL XII. REZBÁRSKY PLENÉR "DREVENÉ TAJOMSTVÁ"
V piatok 7.7.2017 presne na poludnie začala v Turzovke na Námestí Juraja Turza a v Šarkparku slávnosť ukončenia XII. rezbárskeho plenéru.V piatok 7.7.2017 presne na poludnie začala v Turzovke na Námestí Juraja Turza a v Šarkparku slávnosť ukončenia XII. rezbárskeho plenéru. Organizátori márne čakali, že aspoň na túto chvíľu sa počasie umúdri a prestane pršať. Nestalo sa tak a slávnosť sa "odohrala" pod dáždnikmi. S rezbármi sa prišiel rozlúčiť primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis a za Spolok prezident Ivan Gajdičiar st., vlajkonosič Eva Gernátová a trubač Mgr. Andrej Gernát. Podujatie zaznamenala Turzovská televízia a Turzovčania, ktorí sa ho nemohli pre nepriazeň počasia zúčastniť si ho pozrú na svojich prijímačoch.
Po slávnostných príhovoroch, odovzdaní čestných uznaní, spomienkových darčekov a tradičnom "ogajdovaní" vytvorených rezbárskych diel celé podujatie zakončila spoločná fotografia a pozvanie organizátorov na XIII. ročník plenéra, ktorý sa bude konať o rok,  v rámci VI. Svetového stretnutia Turzovčanov a ich potomkov.
Ďalšie informácie...
 
TRETÍ DEŇ REZBÁRSKEHO PLENÉRU
Rezbári svoje diela zdarne dokončili a na záver pred nimi aj zapózovaliBol rovnako úspešný ako dva predchádzajúce. Rezbári svoje diela zdarne dokončili a na záver pred nimi aj zapózovali. Spolu s organizátormi sa stretnú v piatok o 12.00 hod. na Námestí Juraja Turza, kde bude slávnosť ukončenia plenéru. Ich diela budú, ako je zvykom "ogajdované" a organizátori sa s nimi rozlúčia odovzdaním čestných uznaní a spomienkových darčekov. Slávnosť započne trúbením na pastierske rohy a vynesením spolkovej vlajky. Pozývame všetkých Turzovčanov, ktorým od tohto momentu budú patriť všetky nové diela, vytvorené na XII. rezbárskom plenéri.
Ďalšie informácie...
 
DRUHÝ DEŇ REZBÁRSKÉHO PLENÉRU

diela sa už jednoznačne črtajúNečakane prudký dážď ukončil druhý deň rezbárskeho plenéru "DREVENÉ TAJOMSTVÁ" v Turzovke. V priebehu dňa však počasie rezbárom prialo a umožnilo im pokročiť na svojich dielach. Tie sa už jednoznačne črtajú a niet pochýb, že budú ukončené načas.
Hoci bola Turzovka z dôvodu štátneho sviatku a zatvorenia obchodov takmer "vyľudnená", našlo sa množstvo obdivovateľov, najmä z radov cudzincov a turistov, ktorí do mesta v tento deň zavítali. Zhodli sa v názore, že Turzovka bude bohatšia o nové hodnotné diela a že najmä kmeň starej lipy v centre bude pre mnohých nadlho hlavnou "atrakciou" Turzovky.

Ďalšie informácie...
 
PRVÝ DEŇ REZBÁRSKEHO PLENÉRU "DREVENÉ TAJOMSTVÁ"

zľava: Stanislav Polek z Košíc, Anton Kadura z Podvysokej, Ryszard Gondek z Chelmeku a Miroslav Wiszowaty z RudyV utorok 4. júla 2017 začal v Turzovke XII. ročník tradičného rezbárskeho plenéru DREVENÉ TAJOMSTVÁ. Zúčastňujú sa ho dvaja rezbári zo Slovenska a dvaja rezbári z Poľska, z beskydskej oblasti. Účastníkov a organizátorov na úvod prijal primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis a bezprostredne po tom začali rezbári odhaľovať tohtoročné tajomstvá. Na fotografii zľava sú Stanislav Polek z Košíc, pôvodom zo Štiavnika, Anton Kadura z Podvysokej, pôvodom z Turzovky, Ryszard Gondek z Chelmeku a Miroslav Wiszowaty z Rudy.

Ďalšie informácie...
 
VYŠLO JÚLOVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE "SPT INFORMUJE"
Málokto vie, že mudríkovské korene má aj známy slovenský športovec, olympionik MICHAL MARTIKÁNV stredu 28. júna 2017 vyšlo júlové číslo (číslo 7) pravidelnej prílohy nezávislého týždenníka KYSUCE "SPT INFORMUJE".
Prináša tretiu časť rozprávania o široko rozvetvenom rode Mudríkovcov pod názvom MUDRÍKOVCI Z HLAVÍC, pripravenú podľa informácií od Ing. Štefana Mudríka. Uverejňujeme ŠTATÚT pre udeľovanie Pamätnej medaily palatína Juraja Turza, a pripomíname nedožité 95. narodeniny novinára Pavla Kriščaka z Turzovky. Pozývame na 12. rezbársky plenér DREVENÉ TAJOMSTVÁ a na tradičnú súťaž vo varení guľášu. Neopomenuli sme ani blahoželanie svojim členom k okrúhlym narodeninám, ktoré oslávia v júli 2017.

Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď si na tejto strane kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.
 
ROKOVAL VÝKONNÝ VÝBOR SPOLKU
ROKOVAL VÝKONNÝ VÝBOR SPOLKUV utorok 27. júna 2017 sa na svojom riadnom zasadaní zišiel Výkonný výbor Spolku priateľov Turzovky. Prerokoval presťahovanie kancelárie a skladu Spolku do nových priestorov, zoznámil sa s novým plagátom 6. Svetového stretnutia Turzovčanov od ak. mal. Ondreja Zimku, prejednal vydanie 36. čísla vlastného INFORMAČNÉHO BULLETINU, organizačné a materiálové zabezpečenie 12. rezbárskeho plenéra a súťaže vo varení guľášu. Zaoberal sa prípravou tohtoročnej VČS a schválil príslušné správy. Schválil tiež zoznam ocenených Pamätnou medailou palatína Juraja Turza, ktoré im budú odovzdané na tohtoročnej VČS a prijal 2 nových členov - Róberta a Romana Ferka z Bratislavy.
Ďalšie informácie...
 
« ZačiatokPredch12345678910ĎalejKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL