VYŠLO NOVEMBROVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“

Článok UVÁDZALI BOOK A SADILI BUK popisuje slávnosť uvedenia vedeckej publikácie DEJINY OSÍDLENIA KYSÚCV stredu 15. novembra 2017 vyšlo novembrové číslo (číslo 11) pravidelnej prílohy nezávislého týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“.
Článok ZAUJÍMAVÉ SVEDECTVO, ktorý prináša obsah jedného súkromného súpisu vojnových škôd je zároveň výzvou k verejnosti na darovanie ďalších dokumentov z rodinných archívov Mestskému múzeu Karola Točíka. Článok UVÁDZALI BOOK A SADILI BUK popisuje slávnosť uvedenia vedeckej publikácie nášho člena, historika Mgr. Drahomíra Veličku, PhD.,DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC a uvádza informáciu, kde ju záujemcovia môžu získať. V rubrike PRIPOMÍNAME SI uvádzame výročia významných rodákov a v rubrike BLAHOŽELÁME gratulujeme nášmu spolupracovníkovi Mgr. Ivanovi Mahríkovi a šiestim členom Spolku k okrúhlym životným jubileám, ktoré oslávia v novembri 2017.

Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď si na tejto strane kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.

 
SLÁVNOSTNÉ UVEDENIE PUBLIKÁCIE "DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC"
slávnostné uvedenie publikácie DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC autora Mgr. Drahomíra Veličku, PhD.Vo štvrtok 19. októbra 2017 sa vo výstavných priestoroch KDRJ v Turzovke konalo slávnostné uvedenie publikácie DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC autora Mgr. Drahomíra Veličku, PhD., ktorú vydalo Združenie Terra Kisucensis.
Slávnosť moderoval prezident SPT Ivan Gajdičiar st., hudobne ju sprevádzal gitarista Ondrej Veselý. Prítomným sa prihovoril autor publikácie, primátor mesta Turzovka JUDr. Ľubomír Golis a prof. Richard Marsina, ktorý sa stal krstným otcom nového vedeckého diela. Účastníci slávnosti spoločne pripravili na zasadenie mladý buk tým, že ho zasypali zeminou nazbieranou v 47 kysuckých obciach a prof. Marsina ho zalial vodou z Kysuce, načretej na sútoku Kysuce a Predmieranky. V najbližších dňoch bude buk vysadený v mestskej časti Predmier, v najstaršej písomnej doloženej časti dnešného mesta Turzovka.
Fotoreportáž Laury Gajdičiarovej z tejto vydarenej slávnosti si môžete pozrieť, keď si na tejto strane kliknete na "ďalšie informácie".
Ďalšie informácie...
 
VYŠLO OKTÓBROVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“

Stĺp s oknami do histórieV stredu 11. októbra 2017 vyšlo októbrové číslo (číslo 10) pravidelnej prílohy nezávislého týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“. Prináša článok „Kráčame v ústrety 6. Svetovému stretnutiu Turzovčanov“ s výrokmi niekoľkých účastníkov minulých stretnutí a informáciu o dokončení rezbárskeho diela v centre Turzovky.
Uverejňujeme VÝZVU turzovských hasičov a Mestského múzea Karola Točíka na darovanie a zapožičanie predmetov pre výstavu k 140. výročiu hasičského zboru v roku 2018 a pozvanie na uvedenie do života novej knižnej publikácie DEJINY OSÍDLENIA KYSÚC.
Ako obvykle, aj teraz blahoželáme členom Spolku, ktorí oslávia životné jubileá v tomto mesiaci.

Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď si na tejto strane kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.

 
ŠARKANIÁDA A DNI POĽSKEJ KULTÚRY V TURZOVKE
ŠARKANIÁDA A DNI POĽSKEJ KULTÚRY V TURZOVKEV piatok 6. a v sobotu 7. októbra 2017 sa v Turzovke konali dve vydarené podujatia, ktorých program sme uverejnili v našej pozvánke a dnes z nich prinášame obrazovú reportáž. Fotografie z podujatia nájdete, keď si na tejto stránke kliknete na "ďalšie informácie".
Ďalšie informácie...
 
POZVANIE DO TURZOVKY NA DNI POĽSKEJ KULTÚRY

znak-svk znak-pl


V prílohe uverejňujeme POZVÁNKU na DNI POĽSKEJ KULTÚRY, konané v Turzovke v piatok 6. a v sobotu 7. októbra 2017.
Ďalšie informácie...
 
POZVANIE NA JESENNÚ PÚŤ – TURZOVKA – ŽIVČÁKOVÁ
POZVANIE NA JESENNÚ PÚŤ – TURZOVKA – ŽIVČÁKOVÁV prílohe uverejňujeme pozvanie na Jesennú púť na pútnicke miesto Hora Živčáková, ktorá sa bude konať v sobotu 7. a v nedeľu 8. októbra 201.
Ďalšie informácie...
 
VYŠLO SEPTEMBROVÉ ČÍSLO PRÍLOHY TÝŽD. KYSUCE „SPT INFORMUJE“
6. SVETOVÉ STRETNUTIE TURZOVČANOV A ICH POTOMKOV 140. výročie Hasičského zboru v Turzovke

V stredu 6. septembra 2017 vyšlo septembrové číslo (číslo 9) pravidelnej prílohy nezávislého týždenníka KYSUCE „SPT INFORMUJE“. Prináša správu o konaní Výročnej členskej schôdze Spolku, vrátane jej uznesenia a správu o zvolaní 6. SVETOVÉHO STRETNUTIA TURZOVČANOV A ICH POTOMKOV. Predstavujeme plagát 6. SST od ak. mal. Ondreja Zimku, spolu s logom 6. SST a logom 140. výročia Hasičského zboru v Turzovke. Prinášame správu o úmrtí jedného z našich členov a tradične blahoželáme našim jubilantom.
Prílohu spolu s ostatnými nájdete, keď si na tejto strane kliknete na INFORMAČNÝ BULLETIN.
 
P O Z V Á N K A
Pozývame verejnosť na výstavu člena nášho Spolku, akademického sochára Ondreja 4. ZimkuPozývame verejnosť na výstavu člena nášho Spolku, akademického sochára Ondreja 4. Zimku, ktorej vernisáž bude v stredu 6.9.2017 o 18.00 hod. v Púchove.
Výstava potrvá do 30. septembra 2017.
 
ŠIESTE SVETOVÉ STRETNUTIE TURZOVČANOV JE ZVOLANÉ

V nedeľu 20.8.2017 bolo slávnostné zvolané 6. Svetové stretnutie Turzovčanov a ich potomkov
na dni 17. - 19.8.2018.

PlánovaŠIESTE SVETOVÉ STRETNUTIE TURZOVČANOV JE ZVOLANÉné zvolanie počas sprievodu mestom sa nekonalo pre mimoriadne nepriaznivé počasie, preto organizátori zvolili náhradné riešenie. Slávnostný akt zvolania Turzovčanov sa konal na priestranstve pred kultúrnym domom. Osobitný lesk mu pridali aj turzovskí hasiči, ktorí zároveň pozývali na oslavy 140. výročia vzniku zboru, tie budú 4. a 5. mája 2018. Členovia Spolku prišli v nových tričkách s plagátom 6. SST, ktoré pre nich vyhotovil ich partner, agentúra ARDSYSTÉM Žilina. Plagát 6. SST predstavíme na inom mieste, nateraz si pozrite fotoreportáž Ivana Gajdičiara ml. v našej FOTOGALÉRII.

 
VÝROČNÉ STRETNUTIE ČLENOV SPOLKU 2017

VÝROČNÉ STRETNUTIE ČLENOV SPOLKU 2017

V sobotu 19.8.2017 sa v zasadačke MsÚ v Turzovke konala výročná členská schôdza, ktorá zhodnotila činnosť Spolku za uplynulý rok a vytýčila nové úlohy do 6. Svetového stretnutia Turzovčanov a ich potomkov.
Prinášame fotoreportáž Ivana Gajdičiara ml. z rokovania schôdze a odovzdávania Pamätných medailí palatína Juraja Turza.
K jednotlivým bodom programu sa ešte vrátime, nateraz si pozrite fotoreportáž v našej FOTOGALÉRII.
 
« ZačiatokPredch12345678910ĎalejKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL