Od: Mgr. VLADIMÍR CHRIBÍK, Senec

Dobrý deň a zároveň Vám  vinšujem požehnaný  Nový rok 2018. Píšem Vám, nakoľko som objavil  Spolok  priateľov Turzovky. Môj dedo  a babička pochádzali z tejto oblasti Kysúc- Klokočov, Vrch Predmier..Otec  Rudolf sa narodil v Čalovci  pri Komárne, krstný otec pochádzal z Hlavíc – Ondrej Dedič. Dedo sa volal Juraj Chribik, bol drotár a babička sa volala Maria  Papiková.

Veľa rodiny sme mali na Violine ,Prievoze a v Trnave. Som nesmierne hrdý ,že  aj v súčasnosti pracuje takýto zaujímavý spolok.

Pozdravujem Vás  Mgr Vladimir Chribik, 70 ročný, Senec

Dobrý deň, pán Chribík, ďakujem Vám za pozdrav a za blahoželanie k Novému roku, ktoré rovnako opätujem a ďakujem za uznanie pre náš Spolok. Priezviská, ktoré uvádzate sú nám známe, rovnako ako osudy Vašich predkov, spojené s vysťahovaním Turzovčanov do oblasti Komárna. Je obdivuhodné, že ich potomkovia ani po toľkých rokoch nezabúdajú, kde sú ich korene... Predpokladám, že činnosť nášho Spolku je Vám známa z našich webových stránok a preto, ak Ste náhodou prehliadli naše trojdielne pojednanie pod názvom SPOMIENKY NA VIOLÍN, dovoľujem si Vás naň upozorniť. Je uverejnené na našej stránke www.spolokpriatelovturzovky.sk v sekcii INFORMAČNÝ BULLETIN v ročníku 2014, čísla 4, 5 a 6.

Želám Vám a celej ctenej rodine všetko najlepšie.

S úctou

Ivan Gajdičiar st., prezident Spolku