Začal V. rezbársky plenér DREVENÉ TAJOMSTVÁ

rezbari2010mV utorok 13. júla 2010 predpoludním sa v priestoroch turzovského Šarkparku zišli rezbári z beskydskej oblasti Poľska a Slovenska, aby začali odkrývať nové drevené tajomstvá, zakliate v mohutných drevených klátoch. Z Poľska prišiel Richard Gondek z Chelmeku (je to jeho piata účasť v Turzovke), Richard Uziel z Trzebiny (prvá účasť) a Antoni Korycik z Chelmeku (prvá účasť). Slovenské Beskydy reprezentuje Anton Kadura z Podvysokej (piata účasť) a Jozef Rakovan zo Štiavnika (prvá účasť). Po privítaní prezidentom Spolku Ivanom Gajdičiarom a zadaní témy plenéru (dotvorenie prírodnej galérie Šarkparku postavami hudobníkov a tanečníkov) ich v priestoroch MsÚ prijal primátor mesta Miroslav Rejda.

Utorkové popoludnie už naplnili zvuky motorových píl, sekier a rezbárskych dlát, aby zadané dielo mohlo byť odovzdané mestu v sobotu 17. júla 2010.
Spolok priateľov Turzovky aj týmto podujatím napĺňa Turzovské leto 2010 zmysluplným obsahom a prispieva k množstvu podujatí organizovaných k IV. Svetovému stretnutiu Turzovčanov a ich potomkov.

 

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!